لینکدین چیست ؟

لینکدین شبکه ای برای متخصصین

لینکدین یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی فعال در بین شبکه های اجتماعی حاضر است و سالهاست مشغول به فعالیت و روز به روز به اعضای این شبکه اجتماعی افزوده میشود .اگر بخواهیم در یک جمله شبکه اجتماعی لینکدین را تعریف کنیم میتوان گفت :

شبکه ای برای متخصصین

ولی اصلا مهم نیست چه تخصصی ، شاید شما یک نجار ، یک نقاش ، یک برنامه نویس ، یک پزشک ، یک مهندس و یک … باشید و در یک حوزه مشغول به فعالیت باشید . این شبکه به شما کمک میکند که همکارانتان در حوزه تخصصتان را پیدا کنید باهاشون ارتباط بگیرید و حتی باهاشون همکاری داشته باشید . در واقع لینکدین میتواند نقش رزومه آنلاین شما را بازی کند و این قابلیت وجود دارد که شما توانایی هایتان را به همه معرفی کنید تا اگر فردی یا سازمانی به یکی از توانایی های شما نیاز داشت از اطریق این شبکه با شما ارتباط بگیرد و وارد همکاری با شما شود .

رزومه آنلاین شما

مثل همه شبکه های اجتماعی دیگر شما در لینکدین پروفایلی دارید که همانطور که گفته شد میتوانید ازین پروفایل برای معرفی خودتان به جامعه متخصصین استفاده کنید و دیدگاه های خودتان و سوایق کاری و نمونه کارهایتان را منتشر کنید تا سایرین هم بتوانند در جریان این توانایی ها قرار بگیرند.

شاید لینکدین در ایران آنطور که باید و شاید مورد استقبال عمومی همانند اینستاگرام قرار نگرفته باشد (که البته هدف هم همین است ) ولی روز به روز به جمعیت ایرانی های این شبکه اضافه میشود و بزودی خیلی از متخصصین از این طریق کسب و کار خود را رونق خواهند داد و پیش بینی می شود تعداد زیادی از سازمان ها و ارگان ها برای جذب نیرو های متخصص و کارآمد به این شبکه رجوع کنند و با بررسی پروفایل و تواناییهای افراد آنها را جذب سازمان خود کنند.

پس اگر تخصصی دارید به شما توضیه میکنم که از این شبکه استفاده کنید تا دیگران هم از توانایی های شما مظلع شوند . البته با مطالعه تاثیرات شبکه های اجتماعی مراقب باشید که وقتتان را بیهوده تلف نکنید .

تاثیر لینکدین بر سئو

یکی دیگر از ویژگی های لینکدین تاثیر بسیار مثبت بر سئو وبسایت شماست . با توجه به نظر ویژه ای که گوگل بروی لینکدین دارد شما می توانید از طریق این شبکه اجتماعی سریعتر وبسایت را به صفحه اول گوگل برسانید و با قرار دادن لینک وبسایت خود در پروفایل لینکدین می توانید از طریق این شبکه اجتماعی بازدید کننده برای وبسایتتان جذب کنید و حتی اگر وبسایتی هم ندارید می توانید اسم خود را سریعتر از هر راه دیگری به گوگل معرفی نمایید تا گوگل هم شما را به سایرین معرفی کند .

پس اگر تخصصی دارید و تمایل دارید که این توانایی را به افراد توانمند دیگر معرفی کنید به شبکه اجتماعی لینکدین بپیوندید.

و نکته جالب توجه اینجاست که خیلی از کارآفرینان معروف در سرتاسر دنیا  نظرات و ایده ها و برنامه هایشان در این شبکه اجتماعی به اشتراک میگزارند . و فعالیتشان در لینکدین به مراتب بیشتر از سایر شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام است زیرا معتقدند که دنبال کنندگانشان در لینکدین به مراتب حرفه ای تر از شبکه های اجتماعی دیگر هستند

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *