حسام الدین مرادی هستم

اگه بخوام ” داستان من ” را در یک جمله تعریف کنم شاید این جمله بهترین تعریف برای من باشه : یک دهه شصتی که عطای مهندسی را به لقایش بخشیده و به دنبال علاقه‌هایش است.

 

تقریباً از اواسط دوره دانشگاه بود که با بازاریابی برای یک شرکت آرایشی بهداشتی پا به دنیای کسب و کار و بازاریابی گذاشتم. بااینکه سختی‌های زیادی به‌واسطه اینکه توی شهر خودم یعنی مشهد نبودم برام داشت ، ولی واقعاً از ارتباط برقرار کردن با آدم‌ها لذت می‌بردم . . شروع کار توی اون شرکت برای من وارد شدن به دنیایی بود که عجیب بهش علاقه‌مند شده بودم . و الان حدود ۱۴ ساله که تو دنیای بازاریابی مشغولم و کار می‌کنم . فکر می‌کنم کلاً در طی این سال‌ها فقط حدود یک ماه در رشته خودم که برق (الکتروتکنیک) بوده کارکردم .

داستان من و ۱۴ سال بازاریابی

این سالها  توی صنعت‌های مختلفی مثل : غذایی ( نبات ، زعفران ، کیک و کلوچه ) پوشاک ( شال و روسری ) بیمه ( ایران ، کارآفرین ، پاسارگاد ) ساختمان (تأسیسات ساختمانی ، کناف ، صنایع چوب ، هوشمند سازی ساختمان ، روف گاردن و دیوار سبز ) مسکن (معاملات ملکی در قالب فروش و رهن و اجاره ) کار و فعالیت و تحقیق داشتم .. که البته لابه‌لای این بازاریابی‌ها توی هایپر مارکت کارکردم . لاستیک فروشی شاگردی کردم . مغازه شیرینی فروشی راه انداختم ( که البته بعد از مدتی تبدیل به تجربه‌ای بزرگ شد برام) . سرپرست کارگاه در صنایع فلزی بودم . پرورش بلدرچین داشتم . بازاریابی شبکه ای فعالیت داشتم . گلخانه پرورش گیاهان آپارتمانی را تجربه کردم . طراحی سایت زیاد انجام دادم . پیمانکاری در بخش‌های مختلف ساختمان و شراکت در شرکت طراحی داخلی را هم  به این لیست اضافه کنید . و البته گاهی با وانت هم، بار جابجا میکردم ( کار که عار نیست ) .

 من و تنوع

داستان من شاید برای شما و حتی خودم هم وقتی به این لیست نگاه می‌کنم این سؤال پیش بیاد که چرا حسام الدین مرادی این‌قدر متنوع کار کرده ؟ باید اینجا یک اعترافی بکنم که من از تنوع در کارکردن به شدت لذت میبردم و میبرم و اگر وارد حرفه‌ای بشم  و واقعاً بهش علاقه‌مند نشم از اون حرفه خارج میشم حتی اگر برام درآمدهای خوبی هم داشته باشه که البته بخشی از این مشاغل خوب به‌واسطه بی‌تجربگی شخص بنده به ثمر ننشسته‌اند (باید مسئولیت اشتیاهاتمون رو هم بپذیریم و همه چی رو گردن تقدیر و قسمت نیندازیم ) . و الان هم که در خدمت شما هستم بازاریابی انجام می‌دم همون کاری که بهش علاقه‌مند هستم . ولی تمرکزم  رو مدتیه که بر روی بازاریابی دیجیتال قراردادم چون ارتباط خوبی تونستم باهاش برقرار کنم و از طرفی هم خوب ، شغلی هست که به‌زودی زود جای خودش رو توی ایران بازخواهد کرد و از همه مهم‌تر که به جرئت میشه گفت این شغل انتها ندارد و هرروز باید آپدیت شد و چیز جدیدی یاد گرفت. موضوعی که کاملا با روحیات من بشدت سازگاره . . خوب ،خیلی دیگه از کار و شغل حرف زدیم یکمی هم با جنبه های دبگه حسام الدین مرادی آشنا بشد: می‌نویسم و می‌خوانم انسان بشدت رفیق‌بازی هستم ( از جنبه مثبتش و برقراری ارتباط . شاید داخل مترو با کسی ارتباط برقرار کنم و دوست بشیم و سالیان سال با هم رفاقت کنیم. ) بدمینتون هم که بعنوان ورزش دیگه بخشی از زندگیم شده و کلاً آدم خوشحالی هستم چون برای آینده تلاش می‌کنم ولی نگران نیستم. برنامه‌هایی برای پول درآوردن دارم ولی واقعیتش اینه که هدف اصلیم پول نیست . افرادی هستند که دوستم دارند و افرادی هستند که دوستشون دارم شاید این مود آخر بزرگترین دستاورد حسام الدین مرادی از زندگیش باشه .